Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gaz 69 A

6. 4. 2009

Jak to vlastně začalo...

Už je to nějaký pátek nazpět co jsem se začal zajímat o stará vojenská auta a naskytla se mi možnost opečovávat a provozovat automobil Gaz 69 z roku 1964. Hned od začátku jsem věděl, že je to přesně to, co mě zajímá a baví, a tak jsem se časem přihlásil do Gazklubu ČR ( www.gazklub.cz ). Tady jsem se po hodinách a hodinách strávených pročítáním diskuzí dočetl o štábní verzi vozidla Gaz 69, respektive Gaz 69 A.

Jak jsem viděl "Štábáka" ( Gaz 69 A ), byl jsem ztracen :o). To auto je vážně nádherné a já se rozhodl, že si ho pořídím. To jsem ovšem netušil, že cena takového kousku v dobrém stavu se pohybuje kolem 100.000,- Kč. Začala pro mě tedy mravenčí práce s hledáním vysněného Štábáka. Prohlížel jsem denně inzertní časopisy, hledal jsem na internetových serverech, samozřejmě na stránkách Gazklubu a já nevím kde ještě, abych auto sehnal. Mezi tím se sem tam něco objevilo, a tak jsem jezdil po republice a prohlížel si vesměs totální vraky, na kterých bylo tolik práce, že jsem si to ani nedokázal představit.

Až jednou se objevil inzerát od jednoho pána z Lipníku nad Bečvou, že by prodal Gaz 69A včetně dokladů před ukončenou renovací. Začal jsem se o tento inzerát blíže zajímat a díky Jardovi Šímovi z Gaz klubu ČR, který mi u dotyčného pána udělal prvotní prohlídku auta jsem si domluvil osobní prohlídku. Jeli jsme pomalu přes celou republiku rovnou s károu, protože to vypadalo, že bychom si mohli plácnout.

Na místě jsme auto prohlédli a konstatovali, že nevypadá vůbec špatně, ale k ukončené renovaci měl Gazík velmi daleko. Na druhou stranu karoserie byla opravena, zakytována a nalakována i když lak byl zřejmě dělán hodně narychlo, a tak jsme se po další slevě domluvili a já jsem konečně zakoupil mého vysněného "Štábáčka". Gaz 69 A jsem koupil 29.2.2008 v Lipníku nad Bečvou. ( Dobrý datum, ten určitě nezapomenu :o) ).

Obrazek

 29.2.2009 - Nakládání "Štábáka" v Lipníku nad Bečvou.

 

Obrazek 29.2.2009 - Nakládání "Štábáka" v Lipníku nad Bečvou.

 

 

  

p1180729.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nádhera

(Jano Šeminský, 22. 2. 2011 13:42)

tak klobúk dole. Ja sa niečo také odhodlávam už pár rokov. Mám tiež štábáka, pojazdný na papieroch, celkom v slušnom stave ale chcel by som ho vidieť v takom stave ako je ten Váš. ten môj je r.v. 1958 a jazdím s ním na chalupe na lazoch ale zvládol aj Zvolen Bratislava a späť. Tak by bolo zaujímavé sa poorozprávať čo to obnášalo dostať do takého stavu. šlo by to si ho pozrieť na vlastné oči? Chodím často do ČR. Môj mail. seminsky@soreta.sk